Novi eTwinning projekti

Ove godine naše učiteljice Maja Brzica i Gorana Babić sudjeluju u nekoliko eTwinning projekata: Gods and Myths: Virtual Museum Night 2024 te What stands the test of time.

U projektu Gods and Myths: Virtual Museum Night 2024 europske škole će ostvariti suradnju kroz istraživanje i predstavljanje različitih europskih mitologija (slavenske, germanske, grčke, rimske…). Partnerske škole surađivat će u istraživanju teme i njezinoj prezentaciji: izraditi stripove, videa, filmove, glazbu ili umjetnost koja će najbolje prikazati najpoznatije mitove. Kao rezultat toga, stvorit će se zbirke učeničkih radova za svaku mitologiju, na web stranici projekta koja će biti naš virtualni muzej.

U projektu What stands the test of time partnerske škole se bave onim što je tipično za određenu regiju. To može biti biljka ili životinja, reljefni element, bogatstvo ili nedostatak vode ili nešto slično - ono što predstavlja određeno područje i ne mora biti jedinstveno. Kroz projekt želimo sagledati i prikazati povezanost ljudi i tog specifičnog elementa kroz povijest, sadašnjost i budućnost.

objavio: Gorana Babić   datum: 8. 11. 2023.