Školski projekt: Lektirna sudnica

Učenici 7. razreda su pod vodstvom učiteljice Gorane Babić imali simulaciju suđenja na satu hrvatskog jezika u sklopu školskog projekta Lektirna sudnica.

Nakon što su u ponedjeljak obradili lektiru "Smogovci", u srijedu 28. listopada 2020. su organizirali suđenje mami Vragec zbog zanemarivanja djece. Naime, majka je otišla u Frankfurt raditi nakon što im je umro otac, a o braći Vragec se brinuo najstariji brat Dragec. Sudac je bio Adrian, porotnice su bile Ivana, Matilda i Korina. Mamu Vragec je utjelovila Marta, njenu odvjetnicu Lucija, dok je Tina bila socijalna radnica, a Agata njena odvjetnica. Svjedoci su bili: Ivo (Cobra), Grgur (Dragec), Roko (Pero), Marin (Buco) i Lana (Štefekova učiteljica). Suđenje se odvijalo pod budnim okom dvaju zapisničara. Majka je osuđena zbog zanemarivanja djece, a mama Vragec je uložila žalbu jer je u Njemačku otišla nakon što nije uspijevala naći posao u Hrvatskoj.

Cilj ove aktivnosti bio je omogućiti učenicima stjecanje i razvijanje dodatnih književnih znanja te razvoj kritičkog mišljenja i temeljnih četiriju komunikacijskih vještina (čitanje, pisanje, slušanje, govorenje) kao i poticati razvoj čitateljske kulture kod učenika te razvijati i poticati prevladavanje straha od javnog nastupa kod učenika, kao i samostalnost i originalnost u rješavanju problema.

objavio: Administrator   datum: 28. 10. 2020.