Škola u prirodi - Hrvatsko zagorje

Učenici 4. razreda sa svojom učiteljicom i vršnjacima iz OŠ Bariše Granića Meštra iz Baške Vode  proveli su od 2.4. do 5.4. četiri nezaboravna dana u Hrvatskom zagorju u sklopu škole u prirodi.

Osvanuo je utorak, dan koji smo s nestrpljenjem iščekivali. Ukrcali smo se u 7.30 ispred škole i krenuli po Baškovođane. Naše prvo zaustavljanje  bilo je na odmorištu Krka gdje smo marendali. Nastavili smo put do Smiljana gdje se nalazi Memorijalni centar Nikole Tesle. Razgledali smo Teslinu rodnu kuću i pogledali film o njemu. Najbolje nam je bilo na igralištu. Nakon ručka u restoranu Maki kraj Gospića stigli smo u Ogulin, rodno mjesto Ivane Brlić Mažuranić. U Ogulinu smo posjetili Ivaninu kuću bajki, razgledali smo stari dio grada i Đulin ponor. Oko 18 sati smo stigli u Stubičke Toplice gdje smo se smjestili u hotel Matija Gubec. Nakon večere smo se zabavili u discu.

U srijedu smo nakon doručka stigli u Krapinu i razgledali Muzej o životu pračovjeka i pogledali film. Tu nam je bilo jako zanimljivo. Poslije toga smo otišli u dvorac Trakošćan, gdje smo vidjeli kako su živjeli plemići od 16.-19. stoljeća. Najviše nam se svidjela lovačka soba. Nakon ručka u hotelu Trakošćan i obilaska svetišta u Mariji Bistrici kratko smo se vozili do Donje Stubice i posjetili Muzej seljačke bune. Tu smo svašta vidjeli. Vratili smo se u hotel, večerali i slavili Šimin rođendan. Baš nam je bilo zabavno.

U četvrtak smo razgledavali naš glavni grad. Najprije smo bili u Tehničkom muzeju, pa smo obišli Gornji grad, a onda smo cijelo popodne uživali u Zoološkom vrtu promatrajući životinje. Najzanimljivije nam je bilo hranjenje tuljana.

U petak smo spakirali stvari, napustili hotel i krenuli u novu pustolovinu, a to je bio Kumrovec. Najprije smo se upoznali sa starim zanatima u Etno selu, a onda smo vidjeli kuću Josipa Broza Tita. Na seoskom imanju smo dobili ukusni ručak. Na putu prema kući svratili smo u Rastoke. Tu je bilo čarobno! Cvjetne livade, rijeka, mostići, šum slapova i vilinski vrt. U veselom raspoloženju stigli smo u 20.30 sati u Brela gdje su nas nestrpljivo čekali naši roditelji.

objavio: Administrator   datum: 10. 4. 2019.