Ekološki kviz "Lijepa Naša"

Ove godine smo nakon dugo godina opet sudjelovali na ekološkom kvizu "Lijepa Naša", koji se od 15. do 17. ožujka održavao u Zagrebu.

U pitanju je najveće ekološko natjecanje hrvatske mladeži koje se provodi od 1992. godine u osnovnim i srednjim Ekoškolama u Hrvatskoj i u osnovnim i srednjim hrvatskim školama/odjeljenjima u Herceg-Bosni, Vojvodini i u Mađarskoj. Svaku ekipu (školu) predstavljaju 4 učenika i to po jedan učenik od V. do VIII. razreda za osnovne škole te po jedan učenik od I. do IV. razreda za srednje škole (za trogodišnje strukovne škole po jedan učenik I. i II. razreda te po dva učenika III. razreda).

Ove godine našu školu su predstavljali učenici Adrian Dujam Jakir (5.r.), Pavla Carević (6.r.), Anđelina Zelić (7.r.) i Lara Ivanac (8.r.) s učiteljicom Goranom Babić.

Program natjecanja sastojao se od:

- pisanog dijela (test)

- prikaza ostvarenog praktičnog rada učenika pod motom „Istražili smo – uradili smo – predlažemo” kroz PowerPoint prezentaciju

- usmenog dijela

Pisanom dijelu natjecanja i prezentaciji praktičnog rada pristupile su sve ekipe. Zbrajanjem bodova ostvarenih na testu s bodovima praktičnog rada (PowerPoint prezentacija) dobio se redoslijed ekipa za usmeni – završni dio natjecanja. Na usmeni – završni dio natjecanja – pristupilo je 5 prvoplasiranih ekipa u kategoriji osnovnih škola i 5 prvoplasiranih ekipa u kategoriji srednjih škola.

Naši učenici su nakon pisanog dijela Povjerenstvu predstavili Power Point prezentaciju Nevistina stina o spoznaji važnosti i potencijala lokaliteta Nevistina stina kroz slikovnicu (koju su učenici izradili uz mentorstvo učiteljice Babić), kao i kroz terensku nastavu (koja je provedena s učiteljicama hrv. jezika Goranom Babić i Vanjom Sokol te učiteljem TZK Nikolom Škrabićem). Učenici su za predstavljanje prezentacije dobili 27 od maksimalnih 30 bodova, a za pisani rad osvojili su 24,5 od mogućih 30 bodova te su se plasirali na 21. mjesto od ukupno 41 osnovne škole. Na prezentaciji su s učenicima radili učiteljice Gorana Babić i Vanja Sokol te učitelj Geografije Antonio Tomas.

Priloženi dokumenti:
Nevistina_stina_-_Eko_kviz_2019..pdf (1.36 MB)

objavio: Administrator   datum: 18. 3. 2019.