Posjet zajednici Cenacolo u Ugljanima

U sklopu obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti, u petak,  7.12.2018. godine, učenici 7. i 8. razreda u pratnji vjeroučiteljice Tee Mardešić te pedagoginje Ljubice Borić posjetili su zajednicu Cenacolo u Ugljanima pokraj Trilja.

Dva člana zajednice Cenacolo su ih dočekala ispred autobusa, a onda su se uputili prema kapelici gdje su im pričali o svom životu, okolnostima koje su dovele do toga da su postali ovisnici te o njihovim osjećajima, razmišljanjima i promjenama koje su nastupile tijekom boravka u zajednici. Učenici su doznali da Cenacolo broji 25 članova, a da se liječenje bazira na radu i molitvi. Nakon predavanja i postavljanja pitanja od strane učenika, krenuli su u obilazak. Vidjeli su malu pekaru, stolarsku radionu, suvenirnicu te farmu. Učenici su na kraju susreta bili obogaćeni za još jedno lijepo iskustvo te su im članovi zajednice poručili da uvijek budu iskreni prema drugima te da je istina jedini ispravan put u životu.

objavio: Administrator   datum: 12. 12. 2018.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine