Proslava Dana škole

15. svibnja je za naše učenike i učitelje bio poseban dan – Dan škole. Proslavili smo ga bogatim i svečanim programom, jer ove godine obilježavamo 20 godina od kada je naša škola dobila ime po prvom predsjedniku RH.

Sve je započelo u 8 sati svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća, na kojoj je ravnateljica uručila zahvalnice i prigodne poklone učitelju Toniju Trutinu (za sudjelovanje na Državnom natjecanju iz Vjeronauka) i učiteljici Gorani Babić (za koordiniranje Erasmus projektima).

Nakon toga je u 9 sati u školskoj dvorani uslijedila školska priredba. Učenici naše škole predstavili su se plesnim, dramskim i glazbenim izvedbama uz neizostavnu pratnju školskog zbora. Na priredbi je ravnateljica Ivana Ravlić uručila nagrade svim učenicima koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima u ovoj školskoj godini.

U 10 sati su započele kreativne radionice. Na radionici učiteljica Nikoline Alegić Šešić i Blaženke Jakir pravili su se slatki zalogaji, dok su učiteljice Marijana Jerković i Natalija Križanović s učenicima izrađivale košarice od papirnatih čaša. Učiteljice Gorana Babić i Maja Brzica su držale radionicu izrade veselih vjetrenjača, učitelji Nino Filipović i Toni Trutin su s učenicima pravili breljanske suvenire, a učiteljice Ivana Martinović i Vesna Šarić košarice od vune i sapuna. Učiteljica Josipa Juranović i pomoćnica Mirjana Mimica su s učenicima ukrašavale oblutke, a pedagoginja Tea Jerić i pomoćnica Darka Radić su izrađivale ogrlice i narukvice. Privjesci su se izrađivali na radionici učiteljica Gracije Glavičić i Vanje Sokol, leptiri i zvrkovi kod učiteljice Mateje Šošić i pomoćnice Divne Tomas, dok su se društvene igre igrale pod vodstvom učitelja Valentine Lasić i Marina Ercega.

Nakon uspješno odrađenih radionica uslijedila su sportska natjecanja. Prvo su snage u odbojci odmjerili naši učitelji i učenici 8. razreda, a pobjedu su odnijeli učenici 2:1. Zatim je uslijedio nogometni derbi naših sedmaša i osmaša, koji je završio pobjedom sedmaša.

Cijeli program je završio oko 12,45 sati, nakon čega je uslijedio domjenak i druženje naših učitelja i njihovih gostiju.

Kako nam je bilo pogledajte u priloženom videu.

/upload/os-drftudjmana-brela/images/newsimg/1469/File/VID-20230522-WA0000.mp4

objavio: Maja Brzica   datum: 23. 5. 2023.