Dobili smo oznaku eTwinning škole 2023.-2024. 😊

Naša škola postala je po drugi put ponosni nositelj titule eTwinning škole - ovog puta za 2023. i 2024. godinu.

Zahvaljujući projektima u kojima učitelji i učenici naše škole surađuju na eTwinning portalu, nacionalnim i EU oznakama kvalitete projekata, stručnim usavršavanjima putem portala i u organizaciji Agencije za mobilnosti i programe EU, ostvarili smo početne uvjete za prijavu škole na natječaj za eTwinning školu.

Uz prethodno navedene uvjete, posebnu pažnju potrebno je bilo posvetiti sigurnosti na internetu te promociji projekata u zajednici, što smo također uspješno odradili. Zbog toga smo dobili pozivnicu da se možemo prijaviti za eTwinning školu. Vijest o ulasku u zajednicu eTwinning škola primili smo 3. svibnja 2023. godine, a plaketu, promotivne materijale i zastavu eTwinning škole očekujemo u skoroj budućnosti.

Nagrađene eTwinning škole su prepoznate kao predvodnici u područjima kao što su: digitalna praksa, praksa eSigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja i promicanje praksi za suradnju u učenju među osobljem i učenicima. Ova titula nije priznanje samo za osobni uspjeh pojedinačnih učitelja, već i za sjajno postignuće cijelog tima za eTwinning u školama.

eTwinning škole izvrsni su primjeri kako škole mogu imati koristi od eTwinninga. Te škole aktivno promiču vrijednosti i pedagošku praksu eTwinninga, referentna su točka za svoju lokalnu zajednicu i predstavljaju model za druge škole.

objavio: Gorana Babić   datum: 4. 5. 2023.