Školski Pričigin

Učenici 5. i 6. razreda zajedno sa svojim učiteljicama Hrvatskoga jezika Goranom Babić i Vanjom Sokol obilježili su Svjetski dan pripovijedanja 17. travnja budući da dio pripovjedača zbog bolesti nije mogao prisustvovati događaju na Svjetski dan pripovijedanja 20. ožujka.

Na ulaznom hodniku naši pripovjedači ispričali su svoje priče učenicima nižih razreda i njihovim učiteljicama. Neke od tih priča sudjelovale su i na Dječjem pričiginu u Splitu krajem ožujka. Ova aktivnost dio je školskoga projekta Pričam ti, pričaj mi priču, a ciljevi su:

- istražiti i zabilježiti zanimljive priče svojih predaka te ih prenositi novim generacijama

- povezati stariju populaciju (bake i djedove) s mlađom i doprinijeti njihovu uključivanju u život zajednice kako bi se osjetili jednako vrijednima i korisnima

-njegovati i širiti tehniku pripovijedanja, bogatiti rječnik, čuvati i njegovati živu riječ te ju na zanimljiv način prenositi mladima i starima.

Učenici su na ovaj način njegovali pozitivan odnos i komunikaciju s osobama starije životne dobi, razvijali pozitivan odnos prema pripovijedanju, naučili istražiti i/ili stvoriti zanimljivu priču, zainteresirali učenike nižih razreda za slušanje i pripovijedanje, odnosno za ulazak u čaroban svijet priča i bilježenje istih.

Učenici nižih razreda s osobitim zanimanjem su slušali priče koje su im pričali Margarita, Anđela, Mladen, Siniša, Davor, Iva, Lucija, Tonči i Josip.

Nadamo se da će sljedeće godine biti još više pripovjedača.

objavio: Gorana Babić   datum: 2. 5. 2023.