Natjecanje iz nogometa

7. veljače 2023. održano je gradsko natjecanje iz nogometa u Apfel Areni u Makarskoj. U kategoriji dječaka sudjelovale su škole: OŠ oca Petra Perice Makarska, OŠ Stjepana Ivičevića Makarska, OŠ don Mihovila Pavlinovića Podgora i OŠ dr. Franje Tuđmana Brela.

Našu školu su predstavljali: Ante Ivanac, Jure Ribičić, Luka Juričić, Stipe Ursić, Matija Zelić i Beppo Radić.  U polufinalnom susretu našu su učenici pobijedili učenike iz Podgore rezultatom 4:1. Nakon toga je odigran finalni susret u kojem su naši učenici sa 3:1 pobijedili učenike iz OŠ Stjepana Ivičevića. Strijelci za Brela su bili Matija Zelić (5 golova) i Luka Juričić (2 gola).

Sljedeći dan 8. veljače 2023. održano je zonsko natjecanje u nogometu za dječake u Vrgorcu. Na natjecanju su bili učenici iz OŠ Josip Pupačić Omiš, OŠ Proložac, OŠ Vrgorac i OŠ dr. Franje Tuđmana Brela. Našu školu su predstavljali sljedeći učenici: Ivan Dominović, Siniša Đokanović, Ivan Ante Brkulj, Ante Ivanac, Luka Medić, Ivano Ribičić, Beppo Radić, Jure Ribičić i Matija Zelić. U polufinalnom susretu naši učenici su bili uspješniji od učenika iz Omiša i to poslije izvođenja kaznenih udaraca sa 3:1. U regularnom djelu rezultat je bio 1:1. Nakon polufinalnog susreta uslijedio je finalni meč u kojem su dječaci iz OŠ Proložac sa 4:3 pobijedili Brela, čime je naša škola osvojila 2. mjesto. Strijelci su bili Beppo Radić (3 gola) i Matija Zelić (1 gol). Pri izvođenju kaznenih udaraca uspješni su bili Matija Zelić, Beppo Radić I Luka Medić.

Iako su bili u prosjeku mlađi od svojih suparnika iz Makarske i Vrgorca, to našim učenicima nije predstavljalo problem te su postigli do sada uvjerljivo najbolji  rezultat u nogometu. Potrebno je naglasiti da su učenici dostojno prezentirali našu školu i mjesto Brela, kako samim rezultatom tako i svojim ponašanjem.

Nikola Škrabić, učitelj TZK

objavio: Maja Brzica   datum: 14. 2. 2023.