Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

I ove godine su učenici i djelatnici naše škole obilježili Dan sjećanja na Vukovar i Škabrnju te se prisjetili svih koji su dali svoj život za našu Domovinu.

18. studenog 1991. godine neprijatelj je nakon 87 dana opsade uspio slomiti otpor šačice hrvatskih branitelja te je Vukovar pao. Istog dana u zadarskom zaleđu pala je i Škabrnja, u kojoj su stradali mnogi hrvatski branitelji i civili. U spomen na Vukovar i Škabrnju, ali i sve žrtve koje su stradale u Domovinskom ratu svakog 18. studenog oživljavamo bolne uspomene na njihova herojstva i žrtvu. Učenici i djelatnici naše škole su dali svoj skroman doprinos ovom obilježavanju. Čitav tjedan su se učenici kroz razna likovna i literarna djela prisjećali ratnih razaranja te žrtve koja je podnesena da bi mi danas živjeli u slobodi. U četvrtak, 17. studenog, smo kratkim prigodnim programom te paljenjem svijeća pred školom na simboličan način odali počast svim stradalima u Domovinskom ratu.

Neka se svjetlost naših svijeća nezaustavljivo raspršuje, neka gori  ljubavlju, drhti  suzom, odzvanja žrtvom, ali i ponosom!

Marijana Jerković, učiteljica razredne nastave

objavio: Maja Brzica   datum: 21. 11. 2022.