Naša škola je dobila oznaku „Sigurna škola“

Naša škola se u suradnji s Crvenim križem Makarska uključila u projekt „Sigurnije škole i vrtići“ od 2. polugodišta ove školske godine. Program se provodio među učenicima 2., 4., 6. i 8. razreda.

Cilj projekta „Sigurnije škole i vrtići“ je poboljšati znanja i ojačati kompetencije učenika u osnovnim školama i djece u vrtićima te njihovih učitelja i odgojitelja za teme pripreme za izvanredne situacije, prve pomoći, psihosocijalne podrške i sigurnosti u školama i vrtićima.

Prije uključenja u ovaj projekt, djelatnik Crvenog križa Makarska Miroslav Dudaš je na sjednici Učiteljskog upoznao sve učitelje s navedenim projektom. Neke od tema koje su se u sklopu ovog projekta realizirale u našoj školi su:

• Pomozi plišanom medi (Podizanje svijesti o prvoj pomoći)
  • Vremenska prognoza (Priprema za izvanredne situacije - ekstremni vremenski uvjeti)
  • 10 lica emocija (Prepoznavanje i nošenje s osjećajima u izvanrednim situacijama)
  • Mapiranje škole i zajednice (Identificiranje sigurnih mjesta u  hitnome slučaju)
  • Svi za jednog, jedan za sve (Podizanje pripravnosti za evakuaciju u slučaju opasnosti u školi)
  • Napravi plan (Podizanje svijesti o komunikaciji u izvanrednim situacijama)
  • Jesi li pod stresom? (Razumijevanje i identificiranje fizičke reakcije na stres)
  • Zaštitimo svijet (Podizanje pripravnosti za klimatske promjene)
  • Upoznavanje sa žurnim službama (Priprema za izvanredne situacije)
  • Komplet za izvanredne situacije - Set2Go

Nakon odrađenih radionica i prikupljenog broja bodova, naša škola je dobila ploču s oznakom „Sigurna škola“. Ponosni smo na zasluženu oznaku te planiramo i u idućoj školskoj godini nastaviti sa provođenjem ovog projekta.

objavio: Tea Jerić   datum: 17. 6. 2022.