Proslava Dana škole

13. svibnja je za naše učenike i učitelje bio poseban dan – Dan škole. Proslavili smo ga bogatim i svečanim programom, jer ove godine obilježavamo 100. godišnjicu rođenja dr. Franje Tuđmana, prvog predsjednika RH, prema kojem i naša škola od 2003. godine nosi ime.

Cijeli tjedan nam je kroz školu bilo veselo i zanimljivo. Uredili smo panoe, vrata, učionice te u holu postavili izložbu učeničkih radova u čast dr. Franji Tuđmanu. U čast ovoj obljetnici, općina Brela je donirala školi 4 nova stolna računala za informatičku učionicu te ovom prilikom još jednom od srca zahvaljujemo načelniku Stipi Ursiću.

Sve je započelo u 8 sati svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća. Na sjednici je učitelj geografije Nikola Kapitanović predstavio svoju mobilnost iz Praga, a knjižničarka Gracija Glavičić je održala predavanje o razvijanju čitateljskih navika u djece. Također, vjeroučitelju Toniju Trutinu je ravnateljica uručila priznanje i prigodni poklon zbog sudjelovanja učenika na Državnom natjecanju iz vjeronauka.

U 9 sati je uslijedila priredba u prepunoj školskoj dvorani. Učenici naše škole predstavili su se plesnim, dramskim i glazbenim izvedbama uz neizostavnu pratnju školskog zbora. Također su učenici napravili prezentaciju o dr. Franji Tuđmanu te predstavili školske aktivnosti i zanimljivosti u ovoj godini. Na priredbi je ravnateljica Ivana Ravlić uručila nagrade svim učenicima koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima u ovoj školskoj godini.

Nakon toga su od 10 sati uslijedile radionice učitelja. Učiteljice Nikolina Alegić Šešić i Blaženka Jakir su vodile radionicu izrade origamija. Natalija Križanović i Mirna Šarić su radile ukrase od drvenih štapića, a Mateja Šošić i Mirjana Mimica likove od čupave žice. U radionici pedagoginje Tee Jerić i Divne Tomas učenici su oslikavali platnene vrećice, a s učiteljem Matom Škrabićem su izrađivali suvenire od oblutaka. U učionici hrvatskog jezika učiteljice Gorana Babić i Vanja Sokol su vodile radionicu izrade mrežne stranice i mrežnog dnevnika. Učiteljice Maja Brzica i Tina Ninčević su s učenicima igrale digi eko-čovječe, a učiteljica Sanja Josipović i Karla Marče su organizirale kvizove i tombolu. U dvorani su se pod vodstvom učitelja Nina Filipovića i Tonija Trutina učila sportska pravila, dok je u holu učitelj Mario Akmadžić organizirao „foto-session“.

Nakon uspješno odrađenih radionica uslijedila su sportska natjecanja. Prvo su snage u rukometu odmjerili naši učitelji s učenicama 8. razreda, na kojoj su učitelji odnijeli pobjedu 11:4, a zatim je uslijedio nogometni derbi naših šestaša i sedmaša, koji je završio pobjedom šestaša 3:2.

Cijelo vrijeme ispred zgrade općine učenička zadruga Rašeljkica organizirala je prodajnu izložbu svojih proizvoda, a program je završio oko 12,30 sati, nakon čega je uslijedio ručak za uzvanike u restoranu Burin u Brelima.

Fotografije pogledajte u nastavku.

/upload/os-drftudjmana-brela/images/newsimg/1288/File/InShot_20220516_130102943%5B1%5D.mp4

objavio: Maja Brzica   datum: 16. 5. 2022.