4. mjesto na Državnom natjecanju iz vjeronauka!

Državno natjecanje iz vjeronauka održano je od 2. do 4. svibnja 2022. godine u Klasičnoj gimnaziji Ivana Pavla II. u Zadru. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je Sveti Ignacije Loyolski i Družba Isusova.

U konkurenciji 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj učenici naše škole osvojili su četvrto mjesto. Školu su predstavljale učenice Tena Ivanac i Marta Juričić te učenici Stipe Ursić i Grgur Vrcić. Mentor učenika je učitelj vjeronauka Toni Trutin.

Natjecanje se sastojalo od dva dijela: pisanog ispita znanja i kviza „Milijunak“. Prvom krugu natjecanja, pisanom ispitu znanja, učenici su pristupili pojedinačno. Kao ekipa, zbrajanjem bodova četiri testa, mogli su osvojiti maksimalno 400 bodova. Naši učenici su osvojili 337 bodova.

Kvizu „Milijunak“ pristupilo je pet ekipa s najvećim brojem bodova. Predstavnici svih pet ekipa istovremeno su pisali odgovore na zadana pitanja za koje su mogli osvojiti ukupno deset bodova. Naši učenici osvojili su svih deset bodova i time potvrdili četvrto mjesto.

Svi u školi smo jako ponosni na njihov rezultat te im od srca čestitamo na ostvarenom uspjehu!

objavio: Maja Brzica   datum: 9. 5. 2022.