Međunarodni dan darovitih učenika

Međunarodni dan darovitih učenika obilježava se 21. ožujka. U našoj školi taj smo dan obilježili kroz rješavanje zagonetki, pitalica i slično, a sve je proteklo u veselom tonu.

S učenicima 5. razreda Dan darovitih je obilježen u sklopu Sata razrednika. Učenici su na početku sata pročitali 7 tvrdnji koje se odnose na darovitu djecu, a njihov je zadatak bio pogoditi jesu li tvrdnje istinite ili lažne. Za neke tvrdnje su bez problema otkrili radi li se o lažima ili istini, dok su im neke tvrdnje predstavljale problem. Zatim su rješavali logičke mozgalice i pitalice, koje pomažu u razvoju logičkog zaključivanja, razmišljanja i kombinatorike. Također povećavaju sposobnost koncentracije i pažnje te razumijevanje pročitanog teksta. Zatim su nacrtali crtež koji predstavlja jednu od osobina darovite djece.

Učenici 7. razreda obilježili su Dan darovitih u sklopu Matematike. Učenici su pokušali odgonetnuti zagonetku „Misionari i kanibali“. Ova aktivnost također pomaže u razvoju logičkog zaključivanja, razmišljanja i kombinatorike.

Također smo se priključili kampanji pod nazivom „Prepoznaj izvrsnost“, koju već neko vrijeme provodi Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije.

objavio: Tea Jerić   datum: 25. 3. 2022.