Sat hrvatskoga jezika u Institutu

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika, iz Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje pozvali su sve osnovne i srednje škole da od 14. do 16. ožujka 2022. dođu na virtualni 'Sat hrvatskoga jezika u Institutu'.

Institutski su znanstvenici tijekom Mjeseca hrvatskoga jezika održavali brojna predavanja iz hrvatskoga jezika na digitalnim platformama, i to prema dogovoru i rasporedu s profesorima i nastavnicima Hrvatskoga jezika. Tako su i naši osmaši putem platforme Zoom 14. ožujka odslušali predavanje o dubletnim oblicima u hrvatskome jeziku koje im je bilo predstavljeno na zanimljiv način prilagođeno njihovoj dobi. Dubletnost je pojava dvaju (ili više) oblika jedne riječi istoga gramatičkoga značenja. Učenici su također imali mogućnost izbornog prisustvovanja dvama mrežnim predavanjima IHJJ (na temu Jezični savjeti i Marulićeva Judita). Neki učenici 8. razreda su prisustvovali i tim predavanjima te su spoznaje s tih predavanja predstavili u razredu.

objavio: Gorana Babić   datum: 15. 3. 2022.