Dan sigurnijeg Interneta

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na Internetu.

Ove godine, 8. veljače, Centar za sigurniji Internet s partnerima i suradnicima organizira obilježavanje Dana sigurnijeg interneta (https://csi.hr/).

Učenici naše škole su sudjelovali u obilježavanju Dana kroz radionice za vršnjake u svojim razrednim odjelima. Na radionicama su se mogle čuti mnoge neugodnosti i zamke koje nas vrebaju na Internetu, ali i osvijestiti koje su pogodnosti Interneta te kako se zaštititi i lijepo ponašati u online okružju. Također, učenici osmoga razreda su vodili debatu pod nazivom „Zajedno za bolji Internet“, dok su učenici nižih razreda, nakon pregledanih promidžbenih materijala Centra za sigurniji Internet, svoje radove izrađene u Canvi, izložili u predvorju škole. Za kraj obilježavanja Dana sigurnijeg interneta, učenici su riješili kviz u kojem sudjeluju u nagradnoj igri!

objavio: Maja Brzica   datum: 8. 2. 2022.