Integracija Dana muzeja i Dana sjećanja na holokaust

Ove godine je naša škola sudjelovala na Noći muzeja 28. siječnja 2022. godine. Proveli smo integraciju Dana muzeja i Dana sjećanja na holokaust, a više o svemu pogledajte na https://nocmuzeja.hr/muzej/osnovna-skola-dr-franje-tudmana-brela/.

Učenici 8. razreda su na satovima Hrvatskoga jezika raspravljali o knjigama Dnevnik Anne Frank i Kradljivica knjiga te su pisali osvrt na iste. Neki od učenika su predstavili Dnevnik Anne Frank putem prezentacija. Također su gledali film Pisci slobode i pisali osvrt.

U projektu o Anni Frank učitelji i učenici su surađivali s učiteljima i učenicima iz Francuske, Italije i Slovačke. Kako bi podignuli svijest učenika o holokaustu u europskoj povijesti, učenici su u projektu koristili Twinspace kako bi podijelili svoje znanje o Anne Frank, o Drugom svjetskom ratu i kako njezin život može imati utjecaj na nas.

Također je predstavljena mrežna stranica međunarodnog projekta Virtual Museum Night 2022 koji se provodio na platformi eTwinning u kojem su projektni partneri razmjenjivali ljubavne priče i legende te ih prezentirali kroz razne kreativne uratke – filmove, stripove, glazbu:

Na ovom projektu su naši učenici i učiteljice radili sa školama iz Hrvatske, Grčke, Turske, Francuske, Italije, Slovačke, Španjolske, Poljske, Rumunjske, Slovenije i Jordana.

objavio: Gorana Babić   datum: 31. 1. 2022.