Projekt Mudrosti Malog princa

Krajem listopada učenici 8. razreda su s učiteljicom Hrvatskoga jezika Goranom Babić proveli projekt „Mudrosti Malog princa“.

Ciljevi ovog projekta bili su: produbljivanje književnih znanja (da učenici kroz drugačiji pristup čitanju i raščlambi lektire ostvare ishode učenja), razvijanje kritičkog mišljenja i razvoj temeljnih četiriju komunikacijskih vještina (čitanje, pisanje, slušanje, govorenje).

Nakon provedbe ovog mini projekta učenici su prepoznavali prenesena značenja iz Malog princa i vezali ih uz svakodnevne situacije u svom okruženju. Razvijali su kritičko mišljenje i produbili književno znanje vezano uz temu Suvremena bajka te suvremenu bajku uspješno uspoređivati s klasičnom bajkom.

NAČIN REALIZACIJE

Nakon obrade lektirnog djela Mali princ na ploču se zapisalo sljedeće mudre misli:

„Živio sam među odraslima. Vidio sam ih osobno, izbliza. I to nije mnogo poboljšalo moje mišljenje o njima.“

“Ljudi su zaboravili tu istinu”, reče lisica. “Ali ti ne bi trebao zaboraviti. Ti si zauvijek odgovoran za ono što si pripitomio. Ti si odgovoran za svoju ružu.“

“Čovjek je usamljen i među ljudima.”

“Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati.”

Nakon čitanja učenike se podijelilo u četiri grupe. Svaka grupa je imala zadatak obraditi jedan citat i napraviti plakat na kojem će napisati objašnjenja i poruke (izravne i neizravne) citata. Po završetku zadatka učenici su prezentirali svoje radove pred razredom.

Također su individualno izradili digitalni strip MALI PRINC kako ga ja vidim i podijelili ga u suradničkom alatu Padlet:

objavio: Gorana Babić   datum: 11. 11. 2021.