Posjet Srednjoj strukovnoj školi u Makarskoj

Dana 9. studenoga 2018. učenici 8. razreda su u pratnji pedagoginje posjetili Srednju strukovnu školu u Makarskoj.

Povodom Europskog Tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, koji se odvija pod motom Oslobodi svoj talent, Srednja strukovna škola u Makarskoj je od 5. do 9.11.2018. organizirala različite aktivnosti.

Naši učenici su 9.11.2018. sudjelovali na predstavljanju programa Srednje strukovne škole učenicima 8. razreda s područja Makarskog primorja. Radionice su pripremili i realizirati učenici i nastavnici ove škole. Na samom početku smo pogledali predstavljanje zanimanja hotelijersko-turistički komercijalist te smo između ostaloga saznali za koja sve zanimanja osposobljava ovaj smjer. Zatim je slijedilo predstavljanje programa elektrotehničar, gdje su učenici koji pohađaju ovaj smjer demonstrirali lemljenje. Zanimanje konobar je predstavilo 5 učenika, koji su se natjecali u pripremi koktela. Nekoliko učenika je predstavilo zanimanje kuhar, na način da su pripremali flambirane palačinke.

Na predstavljanje programa frizer došli su pred sam kraj predstavljanja. Vremenski nisu stigli pogledati predstavljanja svih programa, ali su naši učenici bili zadovoljni viđenim, jer su uglavnom dobili odgovore na pitanja koja su ih zanimala. A bilo im je drago što su vidjeli i neke bivše učenike naše škole.

objavio: Administrator   datum: 16. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine