Stručno usavršavanje učitelja

Na samom početku nove školske godine u našoj su školi održana dva predavanja u sklopu stručnog usavršavanja učitelja.

Prvo predavanje održali su predstavnici tvrtke Opstanak, koji su ujedno i dobavljači naše prve interaktivne ploče s pripadajućim projektorom i računalom, koje smo nabavili zahvaljujući Općini Brela. Tijekom predavanja u trajanju od dva školska sata, učitelji su upoznati s načinima i mogućnostima korištenja tzv. pametnice te izradom interaktivnih nastavnih materijala. Ravnateljica Ivana Ravlić je naglasila da će ova ploča učiteljima omogućiti još kvalitetniju prezentaciju nastavnog programa te da će kod učenika osigurati bolje praćenje nastave i njihovu veću angažiranost.

Drugo predavanje pod nazivom ''Uhvati vjetar'' održala je prof. Dinka Juričić, savjetnica za cjeloživotno obrazovanje i motivacijski govornik iz Školske knjige Zagreb. Ovim predavanjem na početku nove školske godine prof. Juričić pokušala je našim učiteljima dati jedan vjetar u leđa, da što uspješnije svladaju izazove pred kojima se nađu. Naglasila je da sve što nam je potrebno da budemo veliki, onakvi kakvi želimo biti, već imamo u sebi i ako želimo biti sretni, moramo raditi na sebi, jer ne možemo promijeniti svijet i uvjete u kojima živimo, ali možemo graditi sebe.

objavio: Administrator   datum: 5. 9. 2018.

« Ožujak 2024 »

Kalendar školske godine